Vizyon: "MESLEKİ VE TEKNİK ALANDA YENİLİKÇİ VE YARATICI, TURİZM VE OTELCİLİK ALANINDA ÖNCÜ SOSYAL VE KÜLTÜREL ALANDA SÖZ SAHİBİ BİR OKUL OLMAK."
Misyon: 21. YÜZYILIN GEREKTİRDİĞİ BİLGİ, BECERİ VE YETKİNLİKLERLE DONANMIŞ, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ SAHİPLENEN, YERELE KÖK SALMIŞ EVRENSELE AÇIK, ETİK DEĞERLERİ ÖNEMSEYEN, DOĞA VE ÇEVRE BİLİNCİ GELİŞMİŞ, BİLİMSEL, SOSYAL VE KÜLTÜREL FORMASYONU VE ÖZGÜVENİ İLE ÜSTLENECEĞİ MESLEKİ VE SOSYAL SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRECEK BİREYLER YETİŞTİRMEKTEDİR.
Başarılar: 11-15 Mart 1998-Budapeşte/Macaristan; Gundel Karoly Uluslararası Genç Aşçılar Yarışması: “Ulusal Yemeğini En İyi Sunan Ülke Takımı"
11-15 Kasım 1998-Faro/Portekiz; A.E.H.T. (Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Birliği) Beceri Yarışmaları: “Restaurant Servis Dalında Avrupa 1.liği”
11-15 Mart 1999-Budapeşte/Macaristan; Gundel Karoly Uluslararası Genç Aşçılar Yarışması: “Sıcak Mutfak Dalında 1.lik.” ; “Takım Halinde 3. lük”
1999-2000 Ööğretim Yılı M.E.B. Mesleki ve Teknik Okullar Beceri Bölge Yarışmaları: “Soğuk Mutfak Dalında 1. lik” ; “Tatlı Dalında 1. lik”
1999-2000 Öğretim Yılı M.E.B. Mesleki ve Teknik Okullar Beceri Türkiye Final Yarışmaları: “Soğuk Mutfak Dalında 1. lik” ; “Tatlı Dalında 1. lik”
2000-2001 Öğretim Yılı M.E.B. Mesleki ve Teknik Okullar Beceri Bölge Yarışmaları: “Soğuk Mutfak Dalında 1.lik” ; “Kokteyl Dalında 1. lik”
2000-2001 Öğretim Yılı M.E.B. Mesleki ve Teknik Okullar Beceri Türkiye Final Yarışmaları: “Soğuk Mutfak Dalında 1.lik” ; “Kokteyl Dalında 1. lik”
2003 İtalya-Venedik Uluslararası Gastronomi Festivali: “Festival Özel Kupası”
2005 Yılı AEHT Antalya Beceri Yarışmaları Okulumuz Tarafından Organize Edilmiş Olup, Bu Yarışmalarda “Servis Dalında Avrupa 2. liği”
2005 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Balık Tabağı ile Dünya 1.liği”
2005 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Tavuk Tabağı ile Dünya 3.lüğü”
2005 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Uygulama Takımı-I ile Dünya 3.lüğü”
2005 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Uygulama Takımı-II ile Mansiyon”
2005 Hırvatistan Dubrovnik Uluslararası Gastronomi Festivali: “Flambe Dalında Dünya 3.lüğü”
2006 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Uygulama Takımı – I ile Dünya 3. lüğü”
2006 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Balık Tabağı ile Dünya 3. lüğü”
2006 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Makarna Tabağı ile Merit”
2006 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Tatlı Tabağı ile Merit”
2006 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Genç Aşçılar Kategorisinde Uygulama Takımı – 4 Merit”
2006 AEHT 19. Beceri Yarışmaları İrlanda/Killarney: “Bar Dalında Avrupa 3.lüğü” ve “En İyi Takım"
2007 Yılı Uluslararası 1.Trakya Kupası Yarışmaları Okulumuz Tarafından Tekirdağ´da Gerçekleştirilmiş Olup Bu Yarışmada “Bar Dalı 1. liği”; “Sıcak Mutfak 2.liği”
2007 AEHT 20. Beceri Yarışmaları İtalya/Venedik: “Bar Dalında Avrupa 2. liği”
2007 İstanbul Uluslararası Mutfak Şefleri Yarışması: “Çeşitli Kategorilerde 13 Adet Merit”
2009 Antalya Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması: "Genç Aşçılar Kategorisinde 3.lük"
2009 Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması: “1 Altın, 1 Gümüş, 6 Bronz ve 6 Merit"
2009 Tekirdağ Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması: “İl İkinciliği"
2008-2009 Öğretim Yılı Meb Proje Tabanlı Beceri Yarışması “İl Birinciliği”
2008-2009 Öğretim Yılı Meb Proje Tabanlı Beceri Yarışması “Marmara Bölge Birinciliği”
2010 Tekirdağ Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması: “İl İkinciliği"
2010 Tekirdağ Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması: “İl İkinciliği"
2009-2010 Öğretim Yılı Meb Proje Tabanlı Beceri Yarışması “İl Birinciliği”
2009-2010 Öğretim Yılı Meb Proje Tabanlı Beceri Yarışması “Bölge Üçüncülüğü”
2010 Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması: “1 Gümüş, 1 Bronz ve 1 Merit"
2010 Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması: “1 Altın 7 Bronz ve 8 Merit"
2010-2011 Öğretim Yılı Meb Proje Tabanlı Beceri Yarışması “İl Birinciliği”
2010-2011 Öğretim Yılı Meb Proje Tabanlı Beceri Yarışması “Bölge İkinciliği”
2011 Ulusal Beceri Yarışmaları (Skills) Ön Seçme Yarışması “Türkiye İkinciliği”
2011-2012 Kompozisyon Yarışması “İl Birinciliği”
2011 Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması: “2 Gümüş, 2 Bronz ve 8 Merit"
2011 Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması: “2 Gümüş, 2 Bronz ve 8 Merit"
2012 5. Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışması: “Birincilik"
2012 11. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması: “‘Modern Türk Mutfağı’ yarışmasında Altın Madalya", “4 Gümüş, 7 Bronz ve 5 Merit”
2013 Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali: “1 Altın, 3 Gümüş, 7 Bronz, 5 Merit”
2013 Altın Kepçe Yemek Yarışması: “‘Modern Türk Mutfağı’ dalında Gümüş Madalya"
2013 Antalya Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması: “‘Genç Aşçılar’ dalında Altın Madalya"
2013 Tekirdağ Liseler Arası Voleybol Turnuvası: “İl Birinciliği”
2014 Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali : “1 Altın, 4 Gümüş, 4 Bronz, 3 Merit”
2014 Antalya Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması: “‘Gümüş Madalya"
2015 Antalya Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması: “‘Genç Aşçılar’ dalında Gümüş Madalya"
2015 Antalya Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması: “‘Meslek Liseleri Modern Türk Mutfağı’ dalında Gümüş Madalya"
2015 Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali : “5 Gümüş, 5 Bronz, 6 Merit”
2015 Genç Erkekler (A Takımı) Liseler Arası Voleybol Turnuvası: “İl Birinciliği”
2015 Genç Erkekler (B Takımı) Liseler Arası Voleybol Turnuvası: “İl Birinciliği”
2015 Genç Erkekler (B Takımı) Liseler Arası Voleybol Turnuvası: “Bölge Birinciliği”
2016 Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali : “1 Gümüş, 2 Bronz"
2016 Genç Erkekler Liseler Arası Voleybol Turnuvası: “İl Birinciliği”
2016 Genç Erkekler Liseler Arası Voleybol Turnuvası: “Bölge Birinciliği”
2016 Genç Erkekler Liseler Arası Tenis Turnuvası: “İl Birinciliği”
2017 Genç Erkekler Liseler Arası Voleybol Turnuvası: “İl Birinciliği”
2017 Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali : “1 Altın"
2017 Tekirdağ Gençler Bisiklet Yol Yarışı : “İl Üçüncülüğü"
Saatler: 08:30-16:25 Isınma: KALORİFER Bağlantı: Fatih Projesi Fiber İnternet Yabancı Dil: İNGİLİZCE Sportif Etkinlikler: Bilimsel Etkinlikler: Proje Çalışmaları: Kontenjan Bilgileri: YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ ALANI: 90
KONAKLAMA VE SEYAHAT HİZMETLERİ ALANI: 30